سبد خرید

توضیحات عکس

آیا زدن ماسک واقعا از شیوع کرونا جلوگیری می کند؟

آیا ماسک های صورت می توانند به کاهش سرعت ویروس کرونا (SARS-CoV-2) که باعث COVID-19 می شود ، کمک کنند؟ بله ، ماسک های صورت همراه با سایر اقدامات پیشگیرانه ، مانند شستن مکرر دست ها و فاصله های اجتماعی ، به کند شدن شیوع ویروس کمک می کنند.

پس چرا در آغاز همه گیری ماسک صورت توصیه نمی شد؟ در آن زمان ، متخصصان نمی دانستند که افراد مبتلا به COVID-19 تا چه حد می توانند ویروس را قبل از بروز علائم گسترش دهند. همچنین مشخص نبود که برخی از افراد COVID-19 دارند اما هیچ علائمی ندارند. هر دو گروه می توانند ناآگاهانه ویروس را به دیگران انتقال دهند.

انواع مختلف ماسک ها چگونه کار می کنند؟
ماسک های جراحی

ماسک جراحی که ماسک پزشکی نیز نامیده می شود ، ماسک یکبار مصرف گشاد است که از بینی و دهان فرد استفاده کننده در برابر تماس با قطرات ، محلول پاشی و اسپری که ممکن است حاوی میکروب باشد ، محافظت می کند. ماسک جراحی همچنین ذرات بزرگ موجود در هوا را فیلتر می کند. ماسک های جراحی ممکن است با کاهش قرار گرفتن در معرض بزاق و ترشحات تنفسی فرد ماسک ، از دیگران محافظت کنند.

برای مشاهده بهترین نوع ماسک ها با مناسب ترین قیمت کلیک کنید

 

ماسک های N95

در واقع نوعی ماسک تنفسی ، ماسک N95 محافظت بیشتری نسبت به ماسک جراحی ایجاد می کند زیرا هنگام استنشاق فرد می تواند ذرات بزرگ و کوچک را فیلتر کند. همانطور که از نام آن مشخص است ، ماسک برای جلوگیری از 95٪ ذرات بسیار ریز طراحی شده است.

ماسک های پارچه ای

ماسک پارچه ای برای به دام انداختن قطره هایی است که هنگام مکالمه ، سرفه یا عطسه فرد حامل آزاد می شود. درخواست از همه افراد برای استفاده از ماسک های پارچه ای می تواند به کاهش شیوع ویروس در افرادی که مبتلا به COVID-19 هستند ، کمک کند.

نکاتی برای تنظیم شدن با ماسک صورت

عادت به استفاده از ماسک صورت می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا چند نکته برای انجام انتقال وجود دارد:

  •      آهسته شروع کنید برای مدت کوتاهی مانند هنگام تماشای تلویزیون ماسک خود را در خانه بپوشید. سپس آن را در یک پیاده روی کوتاه بپوشید. به آرامی زمان را افزایش دهید تا احساس راحتی بیشتری کنید.
  •      ماسک مناسب خود را پیدا کنید. اگر ماسک شما راحت نیست یا نفس کشیدن از آن بسیار دشوار است ، گزینه های دیگر را در نظر بگیرید. ماسک ها در سبک ها و اندازه های مختلفی وجود دارند.