سبد خرید

توضیحات عکس

درمان کرونا در خانه

اکثر افرادی که به ویروس کرونا آلوده شده اند ، یک بیماری خفیف یا بدون علامت دارند که در خانه قابل درمان است. حال اگر علائم واضح ویروس را تجربه می کنید ، آیا می دانید برای بهتر شدن چه کاری باید انجام دهید؟

علائم اولیه این ویروس عبارت است از: 
  • تب بالای 37.8 درجه سانتی گراد یا احساس داغ بودن پوست
  • سرفه های ادامه دار
  • خستگی
  • سر درد
  • گلو درد
 

برای اندازه گیری تب خود میتوانید از یکی از مدل های تب سنج که در اختیار شما قرار دادیم استفاده کنید.

اگر تب یا سرفه مداوم جدیدی دارید باید سریعاً خود را قرنطینه کنید. کسانی که این بیماری را به شکل خفیف تجربه می کنند نیازی به مراجعه به پزشکی ندارند.با این حال بهتر است اگر دچار این بیماری شدید، به صورت روزانه گزارشی از وضعیت خود را به پزشک گزارش کنید.

همانند ویروس های دیگر مانند سرماخوردگی و آنفولانزا ، آسان گرفتن آن و مراقبت از خود برای بهبودی بسیار مهم است. شما باید:

  • به مقدار زیاد مایعات بنوشید. به اندازه کافی آب بنوشید تا پوستی شفاف داشته باشید. از مصرف الکل خودداری کنید زیرا باعث کمبود آب بدن شما می شود.
  • استراحت کافی داشته باشید. اگر علائمی از ویروس کرونا دارید ، باید خود را در خانه قرنطینه کنید و در حالی که بیمار نیستید از هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید.

برای درمان برخی از علائم خود از داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

داروها

در حال حاضر درمانی برای COVID-19 یا واکسنی علیه ویروس کرونا وجود ندارد. هدف از درمان مدیریت و کاهش علائم تا بهبودی است.

بیشتر افراد - حدود 80٪ - به عفونت بدون علامت یا خفیف مبتلا هستند که در خانه قابل درمان است. در این حالت ، باید حداقل یک هفته خود را قرنطینه کنید تا بهبود پیدا کنید.

از هر پنج نفری که به COVID-19 مبتلا می شوند ، یک نفر به مراقبت در بیمارستان احتیاج دارد. حدود 15٪ موارد عفونت شدیدی را تجربه می کنند که برای کمک به علائم تنفسی به اکسیژن نیاز دارد. 5٪ عفونتهای حیاتی را تجربه می کنند که نیاز به تهویه دارند. کسانی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت های شدید یا بحرانی هستند ، افراد مسن و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند ، هستند.

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک مصرف نکنید!

از آنجا که ویروس است ، آنتی بیوتیک ها ویروس کرونا را بهبود نمی بخشند. هرگز نباید آنتی بیوتیک هایی را مصرف کنید که برای شرایط خاصی تجویز نشده اند.

شستشوی دست ضد باکتری (مگر اینکه به عنوان ضد ویروس نیز برچسب خورده باشد) ، محصولات تمیز کننده و ضد عفونی کننده دست نیز به همان دلایل در از بین بردن ویروس روی سطح یا دستان شما مثر نیست.

درمان های سنتی

بسیاری از درمان های طبیعی و ایده های درمانی گیاهی در اینترنت و فروشگاه های بهداشت وجود دارد. در حال حاضر ، ما از هیچ درمانی برای درمان COVID-19 آگاه نیستیم ، بنابراین فریب درمانهای "معجزه" را نخورید که برخی از افراد در تلاش برای فروش آن هستند.

چه موقع باید به دنبال مراقبت پزشکی باشید؟

اگر بیماری شما رو به وخامت است یا علائم شما پس از هفت روز بهبود نیافته است ، باید در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. 

حتی تحت اقدامات جدید اعلام شده توسط دولت برای جلوگیری از خروج مردم از خانه خود برای اهداف غیر ضروری ، شما همچنان می توانید انواع مراقبت های پزشکی را دنبال كنید. اگر فکر می کنید ممکن است ویروس کرونا داشته باشید ، نباید به پزشک عمومی یا داروساز مراجعه کنید.

قرار ملاقات معمول پزشکی یا دندانپزشکی که قبلاً رزرو کرده بودید در حالی که بیمار هستید و در خانه هستید باید لغو شود. اگر از شما خواسته شد ضمن جداسازی در آن شرکت کنید یا نگرانی دارید ، ابتدا با پزشک یا بیمارستان تماس بگیرید.

 

 

 منبع: https://patient.info